سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی چیست ؟!

سنگ مصنوعی نوعی از نمای ساختمان می باشد که ساختار آن از بتن است ، یعنی ترکیب سیمان ، آب ، سنگدانه و افزودنی های دیگر برای خواص بخشیدن به آن ؛ مثل افزایش مقاومت فشاری ، آب گریز کردن سنگ ، ضد خش شدن و خواص دیگر . امروزه و با افزایش ساخت و ساز ها در کل جهان و همچنین کمبود منابع سنگی استقبال از این مدل سنگ نمای ساختمان رو به افزایش است .

سنگ مصنوعی ولنی استون

سنگ های مصنوعی معمولا برای انواع نمای ساختمان قابل استفاده است که می توان به ؛

  •  نمای داخلی ساختمان 
  • دکوراسیون ساختمان ها
  • نمای بیرونی ساختمان ها و فضاهای مشاع
  • کف پوش ها و سنگ های پیاده رویی
  • نگهدارنده های کنار باغچه ای 
  • سنگ های کف استخر اشاره کرد.

این مدل سنگ بر خلاف سنگ طبیعی از تنوع بسیار بالایی دز طرح و رنگ برخوردار است . معمولا پروسه تولید سنگ طبیعی به این شکل است که سنگ ها به صورت کوپ های چند وجهی با وزنی حدود 20 تن از معادن استخراج و به کارخانه های سنگبری ارسال می شوند . اولین مرحله برش کوپ ها توسط دستگاه قله بر در سنگبری ها انجام می شود که این دستگاه با دو تیغه عمودی و افقی به صورت اتوماتیک کار برش اولیه سنگ را انجام می دهد و بعد از آن سنگ های برش خورده در ابعاد مختلف برای ساب اولیه زدن آماده می شوند . در این مرحله قسمت های برآمده روی سنگ ها در مرحله قبلی بر طرف می شود و  سطح سنگ ها کاملا صاف و بدون هیچ بیرون زدگی آماده می شوند . مرحله بعدی ، مرحله ساب نهایی برای براق کردن سطح سنگ است و بعد آن سنگ ها برای برش نهایی و سایز های سفارش شده به دستگاه برش رفته و آماده عرضه می شوند .

سنگ مصنوعی ولنی استون

مزیت سنگ های مصنوعی نسبت به سنگ های طبیعی

 عمده ترین مزیت استفاده از سنگ های مصنوعی مسئله اتمام ذخایر سنگی دنیا است . معادن موجود در دنیا بلاخره روزی تمام می شوند و بشر نباید تمام نیاز خود را از منابع استفاده کند و گاهی می شود با تغییراتی یا از منابع در دسترس تر استفاده کرد و یا به کلی استفاده از منابع را متوقف کرد . یکی از مزیت های اصلی این مدل سنگ همین موضوع است که مثل سنگ طبیعی به صورت مستقیم از منابع سنگی دنیا استخراج نمی شود و طی یک پروسه ساخت ، آماده و به دست مصرف کننده می رسد .

مزیت بعدی سنگ های مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی تنوع بالا در تولید و تنوع نا محدود در انتخاب رنگ است . امروزه و با تغییر سلیقه های مهندس های ساختمان ساز ، استفاده از رنگ های متنوع و متریال های گونان در تولید یک ساختمان افزایش یافته است . بعضی از ساختمان ساز ها علاقه دارند که در انتخاب رنگ متریال مورد استفاده در ساختمان خود حق انتخاب بالایی داشته باشند و بتوانند رنگ مورد نظر را بسته به دکوراسیون طراحی شده خود انتخاب کنند ، این ویژگی در سنگ های مصنوعی وجود دارد و شما هر طرح و رنگی را می توانید انتخاب کنید و در ساختمان خود استفاده کنید .

مزیت بعدی سنگ های مصنوعی نسبت به سنگ های طبیعی مقاومت بالای آنها نسبت به ضربه ، خط و خش ، ضد اسید بودن و حرارت و برودت هوا است . سنگ های مصنوعی بدلیل استفاده از فرمول محاسباتی دقیق در پروسه تولید و همچنین استفاده از افزونه های صنعتی بسیار قوی ، مقاومت خیلی بالایی نسبت به سنگ طبیعی دارند و یکی از بزرگترین مشکلات ساختمان ساز ها در خرید و انتقال سنگ به ساختمان خود ، که «شکستن سنگ ها در سوار کردن و تخلیه ی آن هاست» ، در سنگ مصنوعی دیگر وجود ندارد !

خرید سنگ مصنوعی

گروه تولیدی ولنی استون در زمینه طراحی و تولید سنگ مصنوعی فعالیت می کند و دارای تنوع بسیار بالای این مدل سنگ ها می باشد . خرید این نوع سنگ معمولا به صورت متری و یا به صورت تعداد محاسبه می گردد . از دیگر مزیت های این نوع سنگ  نسبت به سنگ طبیعی هزینه آن است که سنگ طبیعی معمولا قیمت های بالایی دارند و در سال 1401 قیمت سنگ طبیعی در بازار از متری 450 هزار تومان محاسبه می گردد ، این در حالی است که قیمت سنگ مصنوعی به مراتب مناسب تر است و از قیمتی حدود 250 هزار تومان شروع می شود . بسته به نوع سنگ و طرح انتخابی و همچنین رنگ سفارش شده قیمت ها متفاوت است . برای دیدن نمونه سنگ های گروه تولیدی ولنی استون می توانید کاتالوگ محصولات مارا از این قسمت دانلود کنید و برای سفارش سنگ مصنوعی با شماره های ما در تماس باشید.

برای دانلود کاتالوگ محصولات سنگ مصنوعی روی لینک زیر کلیک کنید.

 دانلود